احسان کمپرسور

شیر یکطرفه پمپ باد سایز6

شیر یکطرفه پمپ باد سایز6

شیر یکطرفه ها دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که با توجه به نوع کمپرسور باد تولید میشوند. در ادامه قصد داریم تا شیر یکطرفه کمپرسور باد برای سایز لوله 6 را معرفی نماییم.

همانطور که در تصویر این محصول مشاهده میکنید، این شیر یکطرفه دارای رزوه 1/2 اینچی برای اتصال به مخزن پمپ باد میباشد. لوله ای که از موتور به شیر یکطرفه وصل میشود نیز دارای سایز 6 میباشد. این شیر یکطرفه ورودی برای فشار شکن ندارد. اگر کمپرسور باد شما دارای فشار شکن نمیباشد، این شیر یکطرفه یک انتخاب دقیق و مناسب برای کمپرسور بادتان خواهد بود.

وظیفه شیر یکطرفه عبارت است از:

جلوگیری از برگشت هوای فشرده از داخل مخزن به داخل موتور. چنانچه این اتفاق بیفتد ، موتور برای روشن شدن مجدد دچار مشکل خواهد شد. در بعضی از مدل ها مانند کمپرسور های سیلندری، اگر فشارباد از 5 بار بیشتر باشد و شیر یکطرفه درست عمل نکند، کمپرسور باد روشن نخواهد شد.

برای رفع این مشکل ابتدا باید فشار داخل مخزن را کم کنید تا موتور بتواند روشن شود. شیر های یکطرفه متشکل از یک فنر و یک تکه لاستیک بر روی فنر میباشد که عملیات ورود هوا از موتور به مخزن با فشرده شدن فنر انجام میشود.

بهتر است هر چند ماه یکبار ، انتهای شیر یکطرفه کمپرسور باد را باز کنید و فنر را تست کنید تا دچار مشکل نشده باشد. در بعضی مواقع فنر گیر میکند و درست باز و بسته نمیشود و یا خیلی خشک شده و ثابت میماند.

سایر خدمات این دسته