احسان کمپرسور

پرسش های متداول

سوالات متداول

کمپرسورهای باد از موتورهای الکتریکی برای چرخش استفاده می‌کنند. بسته به نوع کمپرسور باد، ممکن است برای چرخش موتور از سیم توری، تسمه، گیربکس و یا موتورهای بدون تسمه (دایرکت درایو) استفاده شود. انتخاب روش چرخش موتور به نوع و کاربرد کمپرسور باد بستگی دارد.

نوع روغن مناسب برای کمپرسور باد بستگی به نوع کمپرسور و سیستم روانکاری آن دارد. برخی از کمپرسورهای باد با روغن کار می‌کنند و برخی دیگر بدون روغن کار می‌کنند. برای مثال، کمپرسورهای باد پیستونی عموماً با روغن کار می‌کنند، در حالی که کمپرسورهای باد پیچشی بیشتر بدون روغن هستند.

در صورتی که کمپرسور شما با روغن کار می‌کند، باید از روغن مناسب استفاده کنید. روغن کمپرسور باید به میزان مناسبی تخلیه شود و میزان آن همیشه در حد مشخصی باشد. در برخی از مدل‌های کمپرسور باد، روغن‌های مخصوصی برای استفاده در آن‌ها وجود دارد که بهتر است از آن‌ها استفاده کنید.

به طور کلی، روغن‌هایی با ویسکوزیته مناسب برای کارکرد دائمی و یا گسترده در دماهای مختلف، همچون روغن‌های سینتتیک، سمی‌سینتیک، پلی‌استر، پلی‌آلفین و آب‌کیور با اندکی طیف تولید کننده، مناسب هستند. به هر حال، بهتر است برای استفاده از روغن، به دستورالعمل تولید کننده کمپرسور باد خود توجه کنید.

 

در بازار، برندهای مختلفی از کمپرسور باد موجود هستند و هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها و مزایای خود را دارند. برندهایی همچون آبک، پنتا، فینی، بوش، ماکیتا، دوآرت، کروو و اینگرزل را می‌توان در بین برندهای محبوب کمپرسور باد در بازار نام برد.

به طور کلی، انتخاب برند مناسب کمپرسور باد بستگی به نیازهای شما و هدف استفاده از آن دارد. در حالت عمومی، برندهایی که برای کیفیت، قیمت و پشتیبانی مشتری مطرح هستند، بیشترین توجه و علاقه مشتریان را جلب می‌کنند. همچنین، برندهایی که برای استفاده در حوزه‌های خاصی مانند خودرو، ساختمان سازی، صنعت و تعمیرات خانگی شناخته شده‌اند، نیز برای مصرف‌کنندگان مهم هستند.